0
Krátká expirace

Celaskon 100 mg 40 tablet

Vitamín C. Tablety. K prevenci nebo k léčbě stavů nedostatku vitamínu C v organismu. Pro dospělé a děti od 3 let.
Více informací
Celaskon
Skladem
54,00 Kč Vč. DPH

(1,35 Kč ks)

Počet
- +

Celaskon 100 mg 40 tablet

Přípravek Celaskon 100 mg tablety obsahuje 100 mg vitamínu C (kyseliny askorbové). Organismus si ho není schopen tvořit sám, proto se musí přijímat v potravě.

Přípravek Celaskon 100 mg tablety užívají dospělí a děti k prevenci nebo k léčbě stavů nedostatku vitamínu C v organismu, zejména v období zvýšených nároků (v dětství při růstu, v těhotenství, při kojení, při namáhavé práci, sportu, infekčních nemocech, v rekonvalescenci po infekčních nemocech, těžkých úrazech, popáleninách a rozsáhlých operacích, při jednostranné stravě, ve stáří, u kuřáků apod.).

Úloha vitamínu C v organismu je mnohostranná. Umožňuje činnost různých enzymů v organismu, je součástí antioxidačního systému. Je důležitý pro růst a udržování zdravých kostí, zubů, dásní, vaziva a krevních cév, pro tvorbu některých látek účastnících se přenosu nervových vzruchů mezi nervovými buňkami, pro tvorbu hormonů nadledvin, pro vstřebávání železa z potravy, je rovněž nutný pro normální imunitní odpověď na infekci a pro hojení ran. Mírnější nedostatek se projevuje slabostí, celkovou únavou a bolestí, otoky dásní a krvácením z nosu.

Přípravek Celaskon 100 mg tablety se má užívat pouze v období nedostatku vitamínu C v organismu nebo při jeho zvýšené potřebě.

Celaskon® 100 mg tablety je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Obsahuje acidum ascorbicum. Čtěte pozorně příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Celaskon

Parametry

SUKL název
CELASKON 100MG TBL NOB 40
SUKL kód
0254143
EAN
8595116523786
Cesta podání
Perorální
Léková forma
Tablety
Velikost balení
40 ks
Určeno pro
Dospělé a děti
Věk od
3
Režim výdeje
Registrovaný léčivý přípravek
Výrobce
Zentiva, k.s.
Indikační skupina
Vitamina, vitagena
Expirace
31.3.2023

Dospělí a děti starší 6 let užívají při nedostatku vitamínu C v organismu obvykle 5 – 10 tablet denně, ke krytí zvýšené potřeby po přechodnou dobu 2 – 5 tablet denně.

Dětem ve věku 3–6 let se může krátkodobě podat 100–200 mg (1–2 tablety) vitamínu C denně.

Dětem do 3 let může být vitamín C podán jen na doporučení lékaře a v dávkách jím stanovených.

Pro dobré využití v organismu je vhodnější užívat celkovou denní dávku rozděleně do několika dílčích dávek za den než celou najednou. Tablety se polykají nerozkousané, pokud možno po jídle, zapijí se douškem tekutiny. Bez doporučení lékaře je možné přípravek Celaskon 100 mg tablety při doporučeném dávkování užívat po dobu 7 dní. V případě, že se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Těhotné a kojící ženy mohou přípravek Celaskon 100 mg tablety přechodně užívat v doporučených denních dávkách.

Léčivou látkou je acidum ascorbicum. Jedna tableta obsahuje acidum ascorbicum 100 mg.

Pomocnými látkami jsou kukuřičný škrob, předbobtnalý škrob, dihydrát dinatrium-edetátu, mastek, natrium-stearyl-fumarát, mikrokrystalická celulóza, betakaroten prášek 20% (maltodextrin, sodná sůl oktenylsukcinylškrobu, betakaroten, střední nasycené triacylglyceroly, kyselina askorbová, natrium-askorbát, koloidní bezvodý oxid křemičitý).

Celaskon 100 mg 40 tablet

54,00 Kč