0

Duphalac 667 mg/ml roztok 500 ml

Duphalac se používá k léčbě zácpy a dále u stavů, kde je zapotřebí, aby se tvořila měkká stolice (při hemoroidech, po chirurgickém zákroku na konečníku nebo tlustém střevě). Po poradě s lékařem lze používat k léčbě jaterní encefalopatie. Čtěte pozorně příbalový leták.
Více informací
Duphalac
Skladem
143,00 Kč Vč. DPH

(0,29 Kč ml)

Nakupte za 499,- Kč a získáte dopravu zdarma!
Počet
- +

Duphalac 667 mg/ml roztok 500 ml

Duphalac obsahuje laxativum (projímadlo) nazývané laktulóza. Změkčuje stolici a usnadňuje její odchod tím, že přitahuje do střeva vodu. Do těla se přípravek nevstřebává. K čemu se přípravek Duphalac používá: Bez doporučení lékaře se Duphalac může používat k léčbě zácpy (méně časté pohyby střeva, tvrdá a suchá stolice) a dále u stavů,kde je zapotřebí, aby se tvořila měkká stolice. Například: • máte-li hemoroidy • po chirurgickém zákroku na konečníku nebo tlustém střevě Pouze po poradě s lékařem se Duphalac může používat k léčbě jaterní encefalopatie (poškození mozku při selhání jater projevující se nervovými a psychiatrickými příznaky). Přípravek mohou užívat děti i dospělí. Použití u dětí (včetně kojenců a batolat) však má být výjimečné a vždy pod lékařským dohledem. Přípravek nepodávejte dětem a dospívajícím mladším 14 let bez předpisu lékaře, neboť lékař bude dítě zároveň pečlivě sledovat.
Duphalac

Parametry

SUKL název
DUPHALAC 667MG/ML POR SOL 1X500ML IV
SUKL kód
0226525
EAN
5099151900784
Cesta podání
Perorální
Léková forma
Roztok
Velikost balení
500 ml
Určeno pro
Dospělé a děti
Věk od
Od 1 roku
Režim výdeje
Registrovaný léčivý přípravek
Indikační skupina
Hepatica

Specifické reference

Jednotlivá dávka laktulózy má být spolknuta najednou a nemá být zadržena v ústech delší dobu. Dávkování je vždy podle individuálních potřeb pacienta. Během léčby se doporučuje pít dostatečné množství tekutin (alespoň 1,5l denně).\n \n Dávkování u zácpy nebo v případech, kdy měkká stolice může mít léčebný přínos.\n Laktulóza se podává v jedné denní dávce vždy ve stejnou dobu (např. při snídani) nebo rozděleně ve dvou dávkách ráno a v poledne (tj.: polovina dávky 2x denně). K dosažení léčebného efektu může být potřeba několika dní (2-3 dní) léčby. \n Úvodní denní dávka Udržovací denní dávka\n Dospělí a mladiství 15 – 45 ml 15 – 30 ml\n Děti (7 – 14 let) 15 ml 10 – 15 ml\n Děti (1 – 6 let) 5 – 10 ml 5 – 10 ml\n Kojenci do 1 roku až do 5 ml až do 5 ml \n Dávkování u jaterní encefalopatie (jen pro dospělé)\n Úvodní dávka je 3 – 4x denně 30-45ml.\n Tuto dávku lze upravit na udržovací dávku tak, aby měl pacient 2 – 3 měkké stolice denně.
Léčivou látkou je laktulóza. 1 ml perorálního roztoku obsahuje 667 mg laktulózy.\n Přípravek Duphalac neobsahuje žádné pomocné látky. Přípravek může obsahovat siřičitan a cukry (jako důsledek sntézy léčivé látky).jako např. laktózu, galaktózu a fruktózu.

Duphalac 667 mg/ml roztok...

143,00 Kč