0
  • Do lékárničky na dovolenou

COTYLENA Clotrimazolum 100 mg 6 vaginálních tablet

Léčivý přípravek určený k léčbě kvasinkových (zejména rodu Candida) či plísňových infekcí pochvy. Balení obsahuje tablety s aplikátorem.
Více informací
COTYLENA
Skladem
115,00 Kč Vč. DPH

Možnosti doručení

Zásilkovna79 Kč
PPL Parcelshop79 Kč
Česká poštazdarma
PPLzdarma
Osobní odběr Pražákovazdarma
Osobní odběr Kounicovazdarma
Česká pošta Balíkovna45 Kč
Počet
- +

Kvasinkové infekce se projevují výtokem z pochvy (bělavý hrudkovitý, bez zápachu), svěděním a/nebo zarudnutím v oblasti pochvy a vulvy (zevních rodidel), pálením pochvy nebo vulvy, otokem a bolestivostí tkání pochvy a vulvy. Tyto infekce nejčastěji vznikají v důsledku antibiotické léčby, v souvislosti s onemocněním cukrovkou, nadměrnou konzumací sladkostí, při užívání hormonální antikoncepce s vysokou dávkou estrogenů, po koupeli ve znečištěné vodě nebo mohou vzniknout při nošení neprodyšného a těsného spodního prádla.

Na doporučení lékaře se přípravek používá k léčbě dalších infekcí, např. vaginálního výtoku způsobeného prvokem Trichomonas vaginalis (jako pomocná léčba při současně probíhající kvasinkové infekci) a jinými bakteriemi citlivými na klotrimazol. Výtok při infekci způsobené prvokem Trichomonas vaginalis je většinou hojný, řídký/vodnatý, zpěněný, žlutozelenavý, a často spojený s bolestí v podbřišku, na rozdíl od kvasinkových infekcí rodu Candida, u kterých je výtok bělavý, hrudkovitý, tvarohovitý a bez zápachu, doprovázený svěděním a pálením poševní sliznice a vulvy.

COTYLENA

Parametry

SUKL kód
266305
EAN
4011548039724
Cesta podání
Vaginální
Léková forma
Tablety
Velikost balení

6 ks
Určeno pro
Ženy a dívky
Věk od
Od 12 let
Režim výdeje
Registrovaný léčivý přípravek
Výrobce
STADA ARZNEIMITTEL AG
Doporučená dávka přípravku je jedna vaginální tableta denně (nejlépe večer) po dobu 6 po sobě jdoucích dnů.
Léčivá látka je clotrimazolum. Jedna vaginální tableta obsahuje clotrimazolum 100 mg. Dalšími složkami jsou: monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, hydrogenuhličitan sodný, polysorbát 80, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, kyselina stearová 95%, kyselina adipová.
V případě suché vaginální sliznice se nemusí vaginální tableta úplně rozpustit a můžete na svém prádle pozorovat například pevné kousky zbytků tablety. V tomto případě namísto léčby vaginálními tabletami má být zahájena léčba vaginálním krémem COTYLENA 10 mg/g.

COTYLENA Clotrimazolum 100...

115,00 Kč