0

Rosalgin prášek pro přípravu vaginální roztoku 6x0,5 g

K výplachům při zánětu pochvy a blízkého okolí. Dle potřeby je vhodný i k běžné ženské hygieně.
Více informací
Rosalgin
Skladem
167,00 Kč Vč. DPH

(27,83 Kč ks)

Nakupte za 499,- Kč a získáte dopravu zdarma!
Počet
- +

Rosalgin prášek pro přípravu vaginální roztoku 6x0,5 g

Rosalgin ulevuje od pálení, svědění, bolesti a vaginálního výtoku. Používá se k oplachům a výplachům při léčbě zánětlivých projevů v pochvě, děložním hrdle a ve vnějším okolí pohlavního ústrojí. Podle potřeby se používá i k běžné ženské hygieně nebo před a po gynekologických zákrocích či po porodu. Lék Rosalgin působí na kvasinkové i bakteriální infekce a lze ho použít pro rychlou úlevu od akutních obtíží ještě před návštěvou lékaře. Zároveň zachovává přirozenou mikroflóru a podporuje prospěšné laktobacily. Výplach benzydaminem je vhodný také v kombinaci s další léčbou včetně antibiotik. Používá se po rozpuštění obsahu sáčku ve vodě, roztok pro výplach aplikujte pomocí speciálního aplikátoru - irigátoru.
Rosalgin

Parametry

SUKL název
ROSALGIN 500MG VAG GRA SOL 6
SUKL kód
0100232
EAN
8594044141444
Cesta podání
Vaginální
Léková forma
Roztok
Velikost balení
6 ks
Určeno pro
Pouze pro ženy, pro děti
Věk od
Od 15 let
Režim výdeje
Registrovaný léčivý přípravek
Indikační skupina
Gynaecologica

Specifické reference

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistá, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.\n \n Dávkování:\n K léčbě zánětů pochvy či zevních rodidel roztok používejte jednou nebo dvakrát denně, pokud lékař nedoporučí jinak.\n Pokud se do 4 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.\n Obvyklá délka léčby při zánětech pochvy či zevních rodidel je 1 - 2 týdny. Bez porady s lékařem přípravek používejte nejdéle 2 týdny.\n \n Používání přípravku před a po operačním gynekologickém zákroku, při běžné ženské hygieně a hygieně během šestinedělí je možné pouze na doporučení lékaře, který rovněž rozhodne o dávkování a délce léčby.\n \n Způsob použití:\n Obsah jednoho sáčku přípravku rozpusťte v půl litru pitné vody pro výplach pochvy nebo v jednom litru pitné vody pro oplach zevních rodidel. Roztok lze použít nejpozději do 24 hodin od doby jeho přípravy. Vaginální roztok se při výplachu aplikuje pomocí Rosalgin irigátoru pro gynekologické použití (irigátor není součástí balení).\n \n Výplach pochvy:\n Před použitím nejprve Rosalgin irigátor pro gynekologické použití důkladně omyjte teplou vodou a osušte jej. Nádobku irigátoru poté naplňte půl litrem předem připraveného vaginálního roztoku. Na nádobku irigátoru našroubujte přiložený nástavec. Nástavec opatrně zasuňte do pochvy a nádobku s roztokem stlačujte, až se vyprázdní. Po vyprázdnění nádobku držte stlačenou a nástavec opatrně vytáhněte z pochvy ven. Po použití nástavec z nádobky irigátoru odšroubujte a obě části irigátoru pro gynekologické použití důkladně omyjte teplou vodou a nechte je oschnout.\n \n Použití u dětí a dospívajících\n Přípravek je určen k výplachu pochvy a k oplachu zevních rodidel u žen starších 15 let.\n U dětí od 6 let je možno přípravek použít pouze k oplachům zevních pohlavních orgánů. U dětí se přípravek používá pouze po poradě s lékařem.
Léčivou látkou je benzydamini hydrochloridum. Jeden sáček obsahuje benzydamini hydrochloridum 500 mg.\n Pomocnými látkami jsou cetrimonium-tosylát, povidon a chlorid sodný.

Rosalgin prášek pro...

167,00 Kč