0

Bisacodyl-K 5 mg 105 obalených tablet

Přípravek působí na pohyblivost tlustého střeva a konečníku, při čemž nebolestivým rytmickým smršťováním podporuje vylučování stolice a plynů. Nezpůsobuje závislost. Čtěte pozorně příbalový leták.
Více informací
Bisacodyl-K
Skladem
196,00 Kč Vč. DPH

(1,87 Kč ks)

Počet
- +

Bisacodyl-K 5 mg 105 obalených tablet

Přípravek Bisacodyl-K obsahuje účinnou látku bisacodylum, užívá se při akutní funkční zácpě (např. při změně pobytu při cestování, při změně životosprávy).

Dále se přípravek užívá k přípravě pacienta na operaci a k vyprázdnění střev před vyšetřením tlustého střeva (rentgenové, endoskopické, sonografické), po přechodnou dobu trvání obtíží při zácpě u bolestivých stavů v oblasti řitního otvoru (řitní trhliny, hemeroidy) a dále při druhotné zácpě, provázející jiné choroby na doporučení lékaře.

U pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko se přípravek může užívat při chronické zácpě pod dohledem lékaře.

Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti od 6 let.

Jak užívat přípravek Bisacodyl-K

Dospělí a děti starší 12 let užívají 1 až 2 tablety večer. V případě potřeby může lékař dávku zvýšit. Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými a dětmi od 12 let ne déle než 2 týdny.

Děti od 6 do 12 let užívají 1 tabletu večer. Dětem ve věku mezi 6 - 12 lety může být přípravek podáván pouze z vážných důvodů a na doporučení lékaře. Tablety se polykají celé a zapijí se dostatečným množstvím tekutiny.

Během léčby přípravkem Bisacodyl-K se doporučuje pít dostatek tekutin. Účinek přípravku se projeví za 6 až 12 hodin po užití.

Bisacodyl-K

Parametry

SUKL název
BISACODYL-K 5MG TBL OBD 105
SUKL kód
0260415
EAN
3838989741624
Cesta podání
Perorální
Léková forma
Tablety
Velikost balení
105 ks
Určeno pro
Dospělé a děti
Věk od
Od 6 let
Režim výdeje
Registrovaný léčivý přípravek
Indikační skupina
Laxantia

Dospělí, dospívající a děti od 10 let užívají 1-2 tablety denně před spaním. Maximální denní dávka je 2 tablety. Děti ve věku 2-10 let mohou užívat tablety jen na doporučení lékaře. Přípravek je určen ke krátkodobému podávání. Účinek se projeví za 6 až 12 hodin po užití.

Léčivou látkou je bisacodylum 5 mg v jedné obalené tabletě.

Pomocnými látkami jsou monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, želatina, mastek, methakrylátový kopolymer typ A, methakrylátový kopolymer typ B, arabská klovatina, triacetin, sacharóza, voskové leštidlo, tartrazin, ponceau 4R.

Bisacodyl-K 5 mg 105...

196,00 Kč