PARALEN Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků
PARALEN® GRIP horký nápoj echinacea a šípky obsahuje kombinaci dvou léčivých látek – paracetamolu a fenylefrinu. Zatímco paracetamol působí proti bolesti a horečce, fenylefrin uvolňuje dýchací cesty. Přípravek je určen k odstranění příznaků chřipky a nachlazení, včetně horečky, bolesti při zánětu vedlejších nosních dutin, bolesti hlavy, bolesti v krku a bolesti svalů a kloubů. Navíc pomáhá při rýmě, uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a tím usnadňuje dýchání.
Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let s tělesnou hmotností větší než 33 kg.
PARALEN® GRIP horký nápoj echinacea a šípky je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.
Parametry
- SUKL název
- PARALEN GRIP HORKÝ NÁPOJ ECHINACEA A ŠÍPKY 500MG/10MG POR GRA SOL SCC 12
- SUKL kód
- 0258170
- EAN
- 8595116532818
8595116532818 - Cesta podání
- Perorální
- Léková forma
- Prášek
- Velikost balení
- 12 ks
- Určeno pro
- Dospělé a děti
- Věk od
- 12
- Režim výdeje
- Registrovaný léčivý přípravek
- Název LP
- PARALEN GRIP HORKÝ NÁPOJ ECHINACEA A ŠÍPKY 500MG/10MG POR GRA SOL SCC 12
- Výrobce
- Zentiva, k. s.
- Indikační skupina
- Analgetica, antipyretica
Dospělí a dospívající od 12 let užívají jeden sáček maximálně 4x denně rozpuštěný ve sklenici horké vody (nemá být vařící, nápoj lze přisladit medem nebo cukrem). Lék užívejte během jídla. Odstup mezi jednotlivými dávkami má být minimálně 4 hodiny. Neužívejte více než 4 sáčky za 24 hodin. Pokud nedojde k ústupu nebo zmírnění příznaků nemoci do 3 dnů nebo se stav zhorší, musíte se poradit s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.
Léčivými látkami jsou paracetamol (500 mg) a fenylefrin hydrochlorid (10 mg) v jednom sáčku.
Pomocnými látkami jsou povidon 25, kyselina vinná, dihydrát natrium-citrátu, bezvodá kyselina citronová, kyselina askorbová obalená ethylcelulózou, draselná sůl acesulfamu, citronové aroma K240 (obsahuje kukuřičný maltodextrin, koncentrovanou citronovou šťávu), citronové aroma 610399E [obsahuje kukuřičný maltodextrin, modifikovaný kukuřičný škrob (E1450), butylhydroxyanisol (E320)], suchý extrakt z natě a kořene třapatky nachové (Echinacea purpurea) 6:1, šípkové aroma [obsahuje přírodní a připravované aromatické látky, kukuřičný maltodextrin, modifikovaný kukuřičný škrob, propylenglykol (E1520)], sacharóza.
Mohlo by vás také zajímat
OLYNTH HA 1 mg/ml nosní sprej 10 ml
Nosní sprej pro uvolnění vedlejších nosních dutin, snižuje...
TANTUM VERDE orální sprej forte 15 ml
Přípravek se užívá k léčbě projevů zánětu v ústní dutině a...
DITUZDIN 6 mg/ml roztok 200 ml
Účinná úleva od suchého kašle, působí přímo v dýchacích...