0

IBALGIN 50 mg/g gel 100 g

K léčbě bolestivých poranění šlach, svalů a kloubů s otoky nebo bez otoků, jako je podvrtnutí, natažení, zhmoždění. Léčivá látka ibuprofen v postiženém místě tlumí zánět, snižuje otok a potlačuje bolest.
Více informací
IBALGIN

Velikost balení:

100 g
50 g
Skladem
218,00 Kč Vč. DPH

Možnosti doručení

Zásilkovna79 Kč
PPL Parcelshop79 Kč
Česká poštazdarma
PPLzdarma
Osobní odběr Pražákovazdarma
Osobní odběr Kounicovazdarma
Česká pošta Balíkovna45 Kč
Počet
- +

Ibalgin patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých a protirevmatických léčiv. Potlačuje bolest, snižuje otok a tlumí zánět u bolestivých poúrazových stavů, místních projevů zánětlivých a degenerativních onemocnění pohybového aparátu a bolestivého zánětu žil.

Ibalgin ve formě gelu se používá k:

  • - k místní léčbě bolestivých poranění šlach, svalů a kloubů s otoky nebo bez otoků, jako je podvrtnutí, natažení, zhmoždění,

Po poradě s lékařem se Ibalgin ve formě gelu používá také k léčbě:

  • - bolesti při degenerativních onemocněních kloubů kolen a rukou (artróza),
  • - zánětu šlach a svalových úponů při revmatizmu měkkých tkání,
  • - bolestivého povrchového zánětu žil.

Přípravek je určen dospělým a dospívajícím od 12 let.

Vzhledem k nedostatku bezpečnostních údajů přípravek není určen k použití u dětí. Při silných bolestech je vhodné léčbu doplnit celkovým podáním tablet s obsahem ibuprofenu (např. Ibalgin ve formě tablet). O vhodnosti současného používání přípravku s tabletami ibuprofenu se vždy poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

TĚHOTNÉ A KOJÍCÍ ŽENY

Přípravek se nemá používat ve třetím trimestru těhotenství. V prvním a druhém trimestru těhotenství a při kojení může být přípravek používán pouze na výslovné doporučení lékaře, pokud je používán krátkodobě a na malé plochy.

KOMBINACE PRO SILNOU BOLEST

Při silných bolestech pohybového aparátu je vhodné na doporučení lékaře nebo lékárníka podpořit léčbu užíváním tablet Ibalgin 400 mg.

IBALGIN

Parametry

SUKL název
IBALGIN 50MG/G GEL 100G
SUKL kód
0254305
EAN
8595116523823
8595116523823
Cesta podání
Kožní
Léková forma
Gel
Velikost balení
100 g
Věk od
Od 12 let
Režim výdeje
Registrovaný léčivý přípravek
Název LP
IBALGIN 50MG/G GEL 100G
Výrobce
Sanofi Winthrop Industrie, Ambarés
Sanofi Winthrop Industrie, Ambarés
Indikační skupina
Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica

Na postižené místo vetřete 4-10 cm dlouhý proužek gelu, 3-4× denně. Interval mezi jednotlivými aplikacemi 3-4 hodiny.

Gel má zklidňující a chladivý účinek a po aplikaci na kůži se dobře vstřebává do podkožních tkání.

Bez parfemace.

Léčivou látkou je ibuprofen 2,5 g v 50 g gelu nebo 5 g v 100 g gelu (tj. 5 %).

Pomocnými látkami jsou hyetelóza, propylenglykol, isopropylalkohol, etanol 96 %, trolamin, čištěná voda.

Ibalgin 50 mg/g gel je volně prodejný lék k vnějšímu použití. Obsahují ibuprofenum. Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

IBALGIN 50 mg/g gel 100 g

218,00 Kč