0

Calcii Carbonici Medicamenta 0,5 g 100 tablet

Přípravek je indikován k doplnění hladiny vápníku v organismu při jeho nedostatku (hypokalcémie), nebo při jeho zvýšené potřebě např.v těhotenství a při kojení, případně pro lepší hojení fraktur.
Více informací
Medicamenta
Skladem
145,00 Kč Vč. DPH

(1,45 Kč ks)

Nakupte za 499,- Kč a získáte dopravu zdarma!
Počet
- +

Calcii Carbonici Medicamenta 0,5 g 100 tablet

Calcii carbonici 0,5 tbl je kalciový přípravek doplňuje hladinu vápníku v organismu. Používá se k prevenci i léčbě hypokalcémie (nedostatku vápníku) při jeho nedostačujícím přívodu při těchto stavech a poruchách: těhotenství a kojení, hojení zlomenin a u starších osob jejich prevence (podávat s vitamínem D), eliminace traumat, dlouhodobá léčba kortikoidy, poruchy vápníkového metabolismu, alergické choroby vzniklé zejména v důsledku vrozené dispozice, jako např. atopický ekzém, tetanie tj. zvýšená nervosvalová dráždivost (křeče), křivice (rachitis), měknutí kostí (osteomalácie), řídnutí kostí (osteoporóza), alergické otoky hrtanu a hltanu, chronická zánětlivá onemocnění, různé kožní choroby (dermatózy). Přípravek mohou užívat dospělí, děti i mladiství.
Medicamenta

Parametry

SUKL kód
0017994
EAN
8595112610077
Cesta podání
Perorální
Léková forma
Tablety
Velikost balení
100 ks
Určeno pro
Dospělé a děti
Věk od
Od 6 let
Režim výdeje
Registrovaný léčivý přípravek
Indikační skupina
Soli a ionty pro p.o. i parent.aplikaci

Specifické reference

Dospělí užívají 2-4 tablety denně při preventivním podávání, při léčebném podávání lze dávku zvýšit podle doporučení lékaře. Dětem se podává ½-1 tableta denně. Bez porady s lékařem lze tablety užívat k prevenci po dobu 7-10 dnů, pak je vhodné poradit se s lékařem o další léčbě.
Léčivou látkou je calcii carbonas 0,5 g v jedné tabletě. Pomocnými látkami jsou monohydrát laktosy, pšeničný škrob, želatina, mastek, magnesium-stearát.\n Léčivou látkou je calcii carbonas 0,5 g v jedné tabletě. Pomocnými látkami jsou monohydrát laktosy, pšeničný škrob, želatina, mastek, magnesium-stearát.

Calcii Carbonici...

145,00 Kč