0

Ibalgin Duo Effect 50mg/g+2mg/g krém 50g

Analgetikum ve formě krému, kombinace dvou účinných látek léčí poúrazové stavy a následky sportovních úrazů, např. otoky, krevní podlitiny, podvrtnutí kloubu, ulevuje od bolesti zad, potlačuje bolest, zmírňuje zánět a otok, urychluje vstřebávání modřin, dobře se vstřebává, bez parfemace, pro dospělé a dospívající od 12 let
Více informací
Ibalgin
Skladem
152,00 Kč Vč. DPH

(3,04 Kč g)

Nakupte za 499,- Kč a získáte dopravu zdarma!
Počet
- +

Ibalgin Duo Effect 50mg/g+2mg/g krém 50g

Ibalgin® Duo Effect obsahuje léčivé látky ibuprofen a heparinoid S.

  • Iburpofen při místním podání potlačuje bolest, zmírňuje zánět a otok v postižené oblasti.
  • Heparinoid snižuje srážlivost krve v místě zánětu nebo pohmoždění při úrazu. Zabraňuje tvorbě krevních sraženin, urychluje vstřebávání krevních výronů, taktéž snižuje tvorbu otoků a působí protizánětlivě.

Používání krému je vhodné i při celkové léčbě tabletami s obsahem ibuprofenu.

Ibalgin® Duo Effect je určen k léčbě dospělých a dospívajících od 12 let.

Ibalgin® Duo Effect je volně prodejný lék k vnějšímu použití. Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Ibalgin

Parametry

SUKL název
IBALGIN DUO EFFECT 50MG/G+2MG/G CRM 50G
SUKL kód
0254037
EAN
3664798038859
Cesta podání
Kožní
Léková forma
Krém
Velikost balení
50 g
Určeno pro
Dospělé a děti
Věk od
12
Režim výdeje
Registrovaný léčivý přípravek
Výrobce
Zentiva, k.s.
Indikační skupina
Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica

Specifické reference

Dospělí a dospívající od 12 let si nanáší na postižené místo a jeho okolí 2–3krát denně v časových odstupech 4–5 hodin asi 1 mm silnou vrstvu krému, která se lehce vetře do kůže. Při rozsáhlých a bolestivých výronech se může zpočátku místo ošetřené krémem překrýt neprodyšným obvazem, nejlépe přes noc. Při silnějších bolestech je vhodné po konzultaci s lékařem léčbu doplnit tabletami s obsahem ibuprofenu. Vyhněte se zanesení krému do otevřených ran, na narušený povrch kůže, na sliznice a do očí. Po aplikaci krému si umyjte ruce, pokud nejsou léčeným místem.

Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 2 týdny. Pokud při léčbě nedojde do 7 dnů k ústupu obtíží nebo naopak dojde ke zhoršení či se projeví nežádoucí účinky léku, přerušte léčbu a obraťte se na lékaře.

Pokud jste těhotná prvních 6 měsíců, poraďte se před užitím přípravku s lékařem a bez jeho dopourčení jej nepoužávejte. V posledních třech měsících těhotenství se nesmí přípravek používat, protože by mohlo dojít ke krvácení. V době kojení lze přípravek po poradě s lékařem použít krátkodobě a na malé plochy.

Při použití by se neměl nanášet na oblast prsou.

Léčivými látkami jsou: Ibuprofenum 2,5 g (5%), Heparinoidum S (100 m.j./mg) 100 mg v 50 g krému. Ibuprofenum 5 g (5%), Heparinoidum S (100 m.j./mg) 200 mg ve 100 g krému.

Pomocnými látkami jsou: střední nasycené triacylglyceroly, stearomakrogol 100, stearomakrogol 1050, hyetelosa, kyselina stearová, cetylstearylalkohol, methylparaben, propylparaben, propylenglykol, čištěná voda.

Ibalgin Duo Effect...

152,00 Kč