Paracetamol/Kofein Dr. Müller Pharma...
Paracetamol/Kofein Dr. Müller Pharma 500mg/65mg obsahuje...
Cena 40,00 Kč(4,21 Kč ks)
Přípravek PARALEN® EXTRA proti bolesti obsahuje dvě účinné látky, které pomáhají proti mírné až středně silné bolesti. Paracetamol zajišťuje úlevu od bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Kofein zesiluje účinek paracetamolu, a tím pomáhá zmírňovat bolest.
PARALEN® EXTRA proti bolesti je vhodný k úlevě od bolesti hlavy, migrény, bolesti zad, zubů, revmatických a svalových bolestech a bolesti při menstruaci. Přináší také úlevu od nepříjemných příznaků chřipky, nachlazení i bolestí v krku a snižuje horečku.
Přípravek je určen pro dospělé, mladistvé a děti starší 12 let. PARALEN® EXTRA proti bolesti je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.
Dospělí a dospívající: 1–2 tablety dle potřeby až 4krát denně v časových odstupech nejméně 4 hodin. Jedna dávka 1 tablety je vhodná pro jednotlivce s hmotností méně než 60 kg, zatímco jedna dávka 2 tablet je vhodná pouze pro jednotlivce o hmotnosti 60 kg a více. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. Děti 12–15 let: 1 tabletu nejvýše 3krát denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek nepodávejte. Tablety zapíjejte dostatečným množstvím tekutiny. Neužívejte léčivý přípravek bez doporučení lékaře déle než 7 dní. Nedochází-li ke zmírnění příznaků onemocnění do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Těhotné ženy by neměly přípravek užívat v prvním trimestru těhotenství. V druhém a třetím trimestru těhotenství musí podávání zvážit lékař. Kojící ženy mohou při krátkodobé léčbě a současném pečlivém sledování kojence přípravek použít, přičemž není nutno kojení přerušit.
Léčivými látkami jsou paracetamolum 500 mg a coffeinum 65 mg v 1 potahované tabletě.