0

Dulcolax 10mg 6 čípků

Účinné projímadlo, změkčuje stolici, rychle ulevuje od zácpy (účinek již za 10-30 minut). Působí přímo v tlustém střevě, proto neovlivňuje vstřebávání důležitých živin ze stravy. Pro dospělé a děti od 10 let.
Více informací
Dulcolax
Skladem
100,00 Kč Vč. DPH

(16,67 Kč ks)

Počet
- +

Dulcolax 10mg 6 čípků

Dulcolax® je místně působící projímadlo, které působí v tlustém střevě, zvyšuje střevní peristaltiku (vlnovitý pohyb stěn střeva, který vede k vyprazdňování) a změkčuje stolici.

Dulcolax® se používá ke krátkodobé léčbě zácpy.

Na doporučení lékaře (a pod lékařským dohledem) se přípravek používá přípravě na diagnostická vyšetření, k použití před a po operacích a u stavů, které vyžadují usnadnění vyprazdňování stolice. Přípravek nezmění trávení, ani vstřebávání energetických složek stravy nebo jiných živin v tenkém střevě.

Čípky Dulcolax® jsou určeny pro dospělé, dospívající a děti nad 10 let. Děti ve věku 2 let nebo mladší nesmí přípravek používat. Vhodné také pro kojící. Dulcolax® 10 mg čípky je volně prodejný lék k rektálnímu podání. Obsahuje bisacodylum. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. 

Dulcolax

Parametry

SUKL název
DULCOLAX 10MG SUP 6
SUKL kód
0254158
EAN
8595116523540
Cesta podání
Rektální
Léková forma
Čípek
Velikost balení
6 ks
Určeno pro
Dospělé a děti
Věk od
10
Režim výdeje
Registrovaný léčivý přípravek
Výrobce
Istituto De Angeli S.r.l.
Indikační skupina
Laxantia

Dospělí užívají 1 čípek (10 mg) pro okamžitý účinek, maximálně 1x denně. Maximální doporučená denní dávka by neměla být překročena.

Děti nad 10 let užívají 1 čípek (10 mg) pro okamžitý účinek, maximálně 1x denně. Maximální doporučená denní dávka by neměla být překročena.

Děti ve věku 2 let nebo mladší nesmí přípravek užívat.

Obvykle jsou čípky účinné asi za 10 až 30 minut. Čípek je třeba nejprve vyjmout z blistru a potom zavést do konečníku. Přípravek je určen ke krátkodobému podávání. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 7 dnů.

Přípravek Dulcolax® můžete v průběhu těhotenství používat pouze na doporučení lékaře. Přípravek Dulcolax® lze používat během kojení.

Jeden čípek obsahuje bisacodylum 10 mg.

Pomocné látky: Čípkový základ W 45.

Dulcolax 10mg 6 čípků

100,00 Kč