0

Maalox suspenze 35 mg/ml + 40 mg/ml perorální suspenze 250 ml

Ulevuje od pálení žáhy. Aktivní látky, které působí přímo v místě bolesti, silně neutralizují obsah žaludku a zároveň tak chráni sliznici jícnu a žaludku. Mátová příchuť. Pro dospělé a dospívající od 15 let.
Více informací
Maalox
Skladem
103,00 Kč Vč. DPH

(0,41 Kč ml)

Nakupte za 499,- Kč a získáte dopravu zdarma!
Počet
- +

Maalox suspenze 35 mg/ml + 40 mg/ml perorální suspenze 250 ml

Přípravek Maalox® suspenze působí proti nadměrné kyselosti žaludeční šťávy (antacidum). V žaludku je přítomná kyselina chlorovodíková, která je odpovědná za kyselost žaludečního obsahu. Léčivé látky obsažené v přípravku Maalox suspenze mají silný neutralizační účinek na kyselinu chlorovodíkovou, a tím snižují kyselost žaludečního obsahu.

Maalox® suspenze se užívá k léčbě obtíží souvisejících s nadbytkem žaludeční kyseliny, jako jsou pálení žáhy nebo návrat kyselého žaludečního obsahu zpět do úst.

Na doporučení lékaře se přípravek užívá k léčbě zánětů žaludeční sliznice, zánětů sliznice jícnu a může být součástí léčby žaludečního a dvanácterníkového vředu.

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 15 let. Maalox® suspenze je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Čtěte pozorně příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

 

Maalox

Parametry

SUKL název
MAALOX 35MG/ML+40MG/ML POR SUS 1X250ML
SUKL kód
0185512
EAN
8595187813120
Cesta podání
Perorální
Léková forma
Suspenze
Velikost balení
250 ml
Určeno pro
Dospělé a děti
Věk od
15
Režim výdeje
Registrovaný léčivý přípravek
Výrobce
A. Nattermann & Cie. GmbH / Sanofi S.p.A.
Indikační skupina
Antacida (včetně antiulcerosních léčiv)

Specifické reference

Dospělí a dospívající od 15 let užívají jednu polévkovou lžíci suspenze (1 lžíce = 15 ml). Suspenzi lze užívat maximálně 6krát denně, nesmí se překročit maximální denní dávka 6 polévkových lžic. Suspenze se užívá po jídle a při obtížích. Před použitím je třeba přípravek dobře protřepat. Pokud obtíže přetrvávají déle než 10 dní nebo se zhorší, poraďte se s lékařem. Přípravek Maalox® suspenze není určen k dlouhodobému užívání. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 2 týdny.

Těhotné ženy mohou přípravek v průběhu těhotenství krátkodobě užívat pouze na výslovné doporučení Vašeho lékaře. Kojící ženy mohou přípravek užívat v doporučených dávkách, kojení není třeba přerušit.

 

Jedna 250ml lahev perorální suspenze obsahuje: aluminii hydroxidum 8,75 g (odpovídá aluminii oxidum 5,75 g) (to je 35 mg v 1 ml suspenze), magnesii hydroxidum 10,0 g (to je 40 mg v 1 ml suspenze).

Jedna polévková lžíce (odpovídá 15 ml) perorální suspenze obsahuje:aluminii hydroxidum 525 mg, magnesii hydroxidum 600 mg.

Pomocná látka se známým účinkem: sorbitol. Jeden ml perorální suspenze obsahuje 14,28 mg sorbitolu.

Maalox suspenze 35 mg/ml +...

103,00 Kč