0

Travel-gum 20 mg 10 žvýkaček

Přípravek Travel-Gum 20mg je lék proti nevolnosti a zvracení (antihistaminikum, antivertiginosum). Používá se k léčbě kinetóz (nevolnost a zvracení při cestování silničními dopr.prostředky, vlakem, letadlem nebo lodí) u dospělých a mladistvých od 15 let.
Více informací
Travel-gum
Skladem
98,00 Kč Vč. DPH

(9,80 Kč ks)

Nakupte za 499,- Kč a získáte dopravu zdarma!
Počet
- +

Travel-gum 20 mg 10 žvýkaček

Přípravek Travel Gum je lék proti nevolnosti a zvracení (antihistaminikum, antivertiginosum). Léčivá látka obsažená v léčivé žvýkací gumě Travel Gum, dimenhydrinát, je antihistaminikum účinné při nevolnosti a zvracení. Místem zásahu jsou nervové dráhy orgánu rovnováhy (vestibulární neurony). Léčivá látka se žvýkáním uvolní z léčivé žvýkací gumy a je i sliznicí úst vstřebána do krve.Tento způsob použití je výhodný na cestách, protože se lék nemusí polykat. Účinkuje tudíž i tehdy, když k nevolnosti či zvracení už došlo. Travel Gum je proto vhodný k léčení cestovní nevolnosti a zvracení. Přípravek se používá k léčbě kinetóz (nevolnost a zvracení při cestování silničními dopravními prostředky, vlakem, letadlem nebo lodí) u dospělých a dospívajících. Přípravek není určen dětem do 15 let.
Travel-gum

Parametry

SUKL název
TRAVEL GUM 20MG GUM MND 10
SUKL kód
0230750
EAN
4019338608228
Cesta podání
Do dutiny ústní
Léková forma
Tablety žvýkací
Velikost balení
10 ks
Určeno pro
Dospělé a děti
Věk od
Od 15 let
Režim výdeje
Registrovaný léčivý přípravek
Indikační skupina
Antiemetica, antivertiginosa

Specifické reference

V případě potřeby se žvýká jedna léčivá žvýkací guma po dobu asi 10 minut, potom se vyplivne. \n \n Osoby, u kterých je známo, že trpívají kinetózou, mají 15-30 minut před začátkem cesty žvýkat přibližně 10 minut jednu léčivou žvýkací gumu Travel Gum. Pokud se přesto později vyskytnou obtíže, je třeba při prvních příznacích použít ještě jednu léčivou žvýkací gumu, eventuelně další může být podána až po 6 hodinách. \n Osoby, u kterých nebyl sklon ke kinetóze znám, mají Travel Gum vyžvýkat co nejdříve po výskytu prvních obtíží (nevolnosti, zvracení).\n Dospělí a dospívající od 15 let mohou použít maximálně 6-7 léčivých žvýkacích gum denně.
Léčivá látka:\n Jedna léčivá žvýkací guma obsahuje dimenhydrinatum 20 mg \n \n Pomocné látky se známým účinkem:\n 3 mg aspartamu, 241 mg sorbitolu, 409,75 mg sacharózy, 44 mg glukózy a 10 mg tekuté glukózy.\n \n Ostatní pomocné látky:\n Dihydrogenfosforečnan draselný, upravený montánní vosk, povidon 25, dihydrát sodné soli sacharinu, aspartam, kopolymer ethyl-akrylátua methyl-methakrylátu 7:3,methakrylátový kopolymer typ B, kopolymer kyseliny methakrylovéa methyl-methakrylátu 3:7, roztok methakrylátového kopolymeru S12,5 %, oxid titaničitý, tekutá glukóza, koloidní bezvodý oxid křemičitý, levomenthol,bílý vosk, makrogol6000, magnesium-stearát, oxid hořečnatý, aroma máty peprné, dextrin, čípkový základ E 85, uhličitan vápenatý, glukóza, mastek, sorbitol, sacharóza, žvýkačková masa.

Travel-gum 20 mg 10 žvýkaček

98,00 Kč