0

Legalon 70 mg 30 tvrdých tobolek

Legalon 70 se používá jako podpůrná léčba při toxickém poškození jater, při chronickém zánětlivém onemocnění jater nebo při jaterní cirhóze.
Více informací
Legalon
Skladem u dodavatele
145,00 Kč Vč. DPH

(4,83 Kč ks)

Nakupte za 499,- Kč a získáte dopravu zdarma!
Počet
- +

Legalon 70 mg 30 tvrdých tobolek

Přípravek Legalon patří do skupiny léků určených k léčbě onemocnění jater. Obsahuje extrakt z plodů ostropestřce mariánského. Legalon se používá jako podpůrná léčba při toxickém poškození jater, při chronickém zánětlivém onemocnění jater nebo při jaterní cirhóze. Rostlinnou léčivou látkou přípravku Legalon je Silybi mariani fructus extractum siccum obsahující silymarin, který působí jako stabilizátor buněčné membrány a umožňuje tím ochranu jater před škodlivými vlivy i obnovení jimi poškozených jaterních buněk. Léčba Legalonem je prospěšná, jen pokud je přerušeno působení toxické látky vyvolávající poškození jater (např. alkohol). Přípravek není vhodný k léčbě akutních otrav.
Legalon

Parametry

SUKL název
LEGALON 70MG CPS DUR 30
SUKL kód
0234207
EAN
4019338608129
Cesta podání
Perorální
Léková forma
Tobolky
Velikost balení
30 ks
Určeno pro
Dospělé a děti
Věk od
od 12 let
Režim výdeje
Registrovaný léčivý přípravek
Indikační skupina
Hepatica

Specifické reference

Dospělí a dospívající od 12 let:\n \n Na začátku léčby uvedených indikací (toxické poškození jater, chronické zánětlivé onemocnění jater nebo při jaterní cirhóze) se užívají 3x denně 2 tobolky.\n Udržovací dávka je 1 tobolka 3x denně . \n Tobolky je třeba nerozkousané zapít dostatečným množstvím tekutiny. \n \n Trvání léčby tímto přípravkem není omezeno, nicméně o délce léčby by měl rozhodnout ošetřující lékař. Pokud příznaky u Vás přetrvávají nebo se zhoršují, poraďte se s lékařem.
Léčivá látka:\n Jedna tobolka obsahuje silybi mariani fructus extractum siccum (36-44:1), extrahováno ethylacetátem 86,5 - 93,35 mg, což odpovídá silymarinum 70 mg. \n \n Pomocné látky: \n Povidon 40, mannitol, polysorbát 80, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), magnesium-stearát, černý oxid železitý, červený oxid železitý, oxid titaničitý, želatina, natrium-lauryl-sulfát.

Legalon 70 mg 30 tvrdých...

145,00 Kč